Özel Batıkent ABC Okulları Anaokulu

Özel Batıkent ABC Okulları Anaokulu, ulusal ve kişisel kimliğinden hareketle diğer kültürlere saygı duyarak barışçıl bir dünya hedefleyen uluslararası bilince sahip, doğaya ve sınırlı kaynaklara karşı duyarlı, yenilikçi, sorgulayıcı ve açık fikirli, üst düzey araştırma ve mesajşim becerilerine haiz, yaşam boyu öğrenen bireyler yetiştirmeyi fakatçlayan bir okuldur. Okul, bilim, sanat, mantık ve vicdan ekseninde eğitim vermektedir ve 15 Mayıs 2020 tarihinden beri IB-PYP aday okul yolculuğunu tamamlamıştır. Okul, 29 Ağustos 2021 tarihinde IB-WORLD SCHOOL unvanıyla yetkilendirilmiştir ve Türkiye’de ikinci, Ankara’da birinci bağlarımsız Anaokulu olarak IB İlk yıllar Programını uygulamaktadır.
Özel Batıkent ABC Okulları Anaokulu, yabancı dil konusunda bölgede ön plana çıkmaktadır ve MEB odaklı eğitim, Oyun Temelli Eğitim, İşbirlikli Öğrenme Modeli, Öğrenci Merkezli Eğitim Modeli ve Bilingual (Çift Dilli) Eğitim Programı şeklinde farklı eğitim yaklaşımlarını uygulamaktadır. Okulda ek olarak IB Uluslararası Bakalorya eğitimi de verilmektedir. Okulda çeşitli eğitim materyalleri bulunmaktadır ve bunlar arasında fen ve matematik eğitici materyaller, akıl ve zeka kutu oyunları, robotik kodlama materyalleri, fotoğraf araç ve gereçleri, Lego ve yapı blokları, koordinasyon aletleri, çocuk oyun parkı ve müzik aletleri benzer biçimde farklı seçenekler mevcuttur. Bu materyaller sayesinde öğrenciler farklı alanlarda eğitim alarak, zihinlerini geliştirebilirler ve ilgi alanlarına bakılırsa farklı etkinliklerde bulunabilirler.
Özel Batışehir ABC Okulları Anaokulu’nda ayrıca öğrencilerin sorgulayıcı ve açık fikirli olmalarına yardımcı olan bir ortam da mevcuttur ve bu sayede öğrenciler, öğrendiklerini daha iyi anlayabilirler ve yenilikçi fikirler geliştirebilirler. Okul, öğrencilerine üst düzey araştırma ve iletişim becerileri kazanmıştırrmak için de çeşitli olanaklar sunmaktadır ve bu sayede öğrenciler, hayatları süresince öğrenmeyi sürdürebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir