WordPress Blogunuzu Nasıl Güvenli Hale Getirirsiniz Nelere Dikkat Etmelisiniz ?

WordPress web sitelerinin alt yapısını oluşturmak amacıyla kullanılan şu an Google’nin maksimum sevmiş olduği yazılımlardan bir tanesidir. Açık kaynak kodlu olması ve geliştirilebiliyor olmasından dolayı kullanıcıların tercih ettiği bu yazılımın en önemli sorunlarından birisi güvenlik konusudur. Bu makalemizde WordPress bloğunuzu iyi mi güvenli hale getirirsiniz bu mevzu hakkında detaylara yer verelim istedik.

WordPress alt yapısı kullanılarak oluşturulan web sitelerinin sayısı gün geçtikçe artıyor ve doğal olarak saldırı oranı da bu doğrultuda fazlalaşıyor. Hedef noktası haline gelmiş bu yazılımların daha güvenli hale getirilmesi ise bazı küçük ipuçları sayesinde mümkün.

Kaliteli WordPress Hosting ile Başlayın
Bir internet sitesi sahibi olmak istiyorsanız adınız kadar dikkatli olmanız gereken şeylerden bir tanesi hosting seçiminizdir. Ayda 1 yahut 2 TL benzer biçimde fiyatlar vadeden hosting firmalarının bu işi dilediğiniz ve beklediğiniz şeklinde yapabilmeleri pek mümkün değil. Dolayısıyla her insanın bir araya toplanmış olduğu bu hostinglerden ister istemez birinci derslik bir koruma beklemek mümkün değil bu nedenle en doğru olanı bu tip hosting firmalarından uzak durmak en mantıklısı.

Eğer bir internet sayfasında birinci önemli mevzu güvenlik ihlal edilirse sizlerin de hosting nedeniyle işinizin tehlikeye girmesi söz konusu. Bunun için barınmayla ilgili hizmet tercih ederken kalite ve güvene önem vermeniz doğru olacaktır.

Yedeklemeyi Asla unutmayınız
Bir web sitesi için en refah verici şey yedekleme olmasıdır. Çünkü sitenizin yedeğinin alındığını bildiğinizde içiniz daha huzurlu uyuyabilirsiniz. Yedekleme işler rayında gitmese bile dilediğiniz gibi hızlı bir şekilde sitenizi tekrardan eski haline dönüştürebilirsiniz. örneğin harika bir yiyecek tarifi bloğunuz var ise adult bir hücumya uğramış olduğunızda tekrardan sisteminizi eski haline dönüştürebilirsiniz.

WordPress kurulumunuzu yaparken yedeklemeyi hedeflemeniz gerekiyor. Özellikle çekirdek dosyalar, veritabanı ve öteki her şeyin yedeğinin olması gerekiyor. Ayrıca sitenizin tüm şifrelerini de saklamanızı öneriyoruz.

Günlük yedeklemeler kolayca planlanabilir. Bunun için geliştirilmiş olan farklı yedekleme enstrumanlarını kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir