Google’dan ChatGPT’ye rakip sohbet robotu Bard: Bard nedir? Bard ve ChatGPT arasındaki farklar nedir?

ChatGPT’nin son günlerinde hızla yükselen popülerliğinin peşinden teknoloji devleri içinde yapay zeka cenkları başladı. Microsoft ChatGPT’yi kısa bir süre önce satın alırken, Google kendi yapay zekaya sahip sohber robotu Bard’ı tanıttı. Peki , Bard ne zaman kullanılacak? Bard ve ChatGPT hangi noktalarda birbirnden değişiklaşacak? İşte Google’ın arama motoruna entegre edeceği sohber robot Bard hakkında bilinmesi gerekenler…
Google’ın CEO’su Sundar Pichai, sohbet robotunun önümüzdeki haftalarda halka açık bir şekilde yayınlanmasından önce geri bildirim almak için “güvenilir kontrol uzmanları” için kapalı bir beta testi başlatmış olduğunı açıkladı.
Google, programa ilişkin daha çok ayrıntı açıklamazken, şirketin web sitesinde kullananların Bard’a “NASA’nın James Webb Uzay Teleskobu’ndaki yeni keşifleri 9 yaşındaki bir çocuğa iyi mi açıklarım?” veya “Bir arkadaşımın baby shower partisini nasıl planlarım?” şeklinde sorular sorabileceğini içeriyor.
GOOGLE BARD NASIL GELİRŞTİRİLDİ?
Bununla beraber Google Bard’ın ilk sürümü, teknoloji devinin önemli ölçüde daha az informasyon işlem gücü gerektiren, daha çok kullanıcıya ölçeklendirmemize ve daha çok geri bildirime müsaade eden LaMDA’nın hafifçe model sürümünü kullanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir