Google’dan ‘deprem Güvenli Bölgeler Haritası’ (İl il deprem sonrası güvenli bölgeler)

Dünyanın en büyük arama motoru olan Google, Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 şiddetindeki depremlerin ardından, vatandaşların güvenli bölgelere yetişebilmeleri için ‘zelzele Güvenli Bölgeler Haritası’ yayınladı. İşte illere nazaran zelzele güvenli bölge konumları.
Kahramanmaraş’ta meydana gelen şiddetli depremlerin arkasından çaşama illerde de depremin şiddeti hissedildi. Vatandaşların bina çökmesinden korunmaları ve güvenli bölgelerde durmaları amacıyla Google tarafından güvenli bölgeler haritası yayınlandı.

Zelzele GÜVENLİ BÖLGELER HARİTASI

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde saat 04:17’de 7,7 büyüklüğünde bir zelzele meydana geldi. Şiddetli depremden Hatay, Adana, Osmaniye, Diyarbakır, Malatya ve Şanlıurfa başta olmak üzere çsafha iller de etkilendi.

Daha sonrasında gerçekleşen 100’den fazla ve 6.6’ya varan artçı depremlerin arkasından 13:24’te AFAD verilerine göre 7.6 büyüklüğünde, Kandilli Rasathanesi verilerine bakılırsa de 7.5 büyüklüğünde bir zelzele daha gerçekleşti.

Google’dan ‘zelzele Güvenli Bölgeler Haritası’ (İl il deprem sonrası güvenli bölgeler) – 1
Dünyanın her yerinde zelzele bölgesine yardımlar gelirken, Google ise ilgili bölgelerdeki güvenli alanları içeren bir harita oluşturdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir