Ankara YKS Kursları

Ankara YKS kursları sınava hazırlanan öğrencilerimize başarıyı giden yolda Kılavuz olmak yerine vardır. Sınava hazırlık sürecinde öğrencilerimizin en büyük eksikliği İmtihan sistemine Müsait çalışmamak ve kendilerini tanımamaktan kaynaklı sorunlardır. İyi bir puan alabilmek ve iyi bir üniversite hoş bir geleceğin anahtarı demektir. Bu dönemde aldığımız kararlar ve tercihler geleceğimiz için çok ehemmiyetlidir. yanlış tercihler ve kararlar bizleri Menfi etkilemekte ve hayatımızın şekillenmesinde etkili olmaktadır. Öğrencilerimizin Biricik ihtiyacı konu anlatılması sual çözülmesi değildir. Bunlar tabiki eğitim için Esas şeylerdir. Ancak öğrencilerin bu İmtihan sürecinde kendilerine yol gösterecek onlara rehberlik edecek insanlara da ihtiyaçları da vardır.

İmtihan başarısı üç ayak üzerine oturmaktadır. talebe, aile ve kurs bu üç ayağı oluşturmaktadır. YKS kursu olarak öğrencilerimize ve ailemize bu dönemde Lüzumlu kolaylığı sağlıyoruz. Üç ayak olarak öğrencinin istediği başarıya kavuşması için Lüzumlu olan eğitimleri ve rehberlik hizmetlerini veriyoruz. Ailenin tutumu sınava hazırlanan öğrenciler için epey ehemmiyetlidir. Aileler çocuklarına bulundukları söylemleri ve sınava karşı takınmış oldukları tavırla öğrenciyi etkilemektedirler. Çocuğumuza güvenmeliyiz ve onların başarabileceklerine inanmalıyız. Bu süreçte onlara destek olmalıyız. Onların düzgün bir şekilde sınava hazırlanmaları ve başarılı olmaları için dairede Lüzumlu çalışma ortamını oluşturmalıyız. Onları başka insanlarla kıyaslamamalı İmtihan motivasyonlarını düşürücü söylemlerden Irak durmalıyız.

YKS kursları olarak öncelikle öğrencilerin konu eksiğini belirleyip ona göre bir plan yapıyoruz. Öğrencilere Türkçe ve matematik için Hususi etüt programları sual çözümü dersleri ayarlayarak bu alanda eksikleri kalmadan sınava girmelerini hedefliyoruz. Yepyeni sistemde Türkçe ve matematik ağırlıklı olduğu için haftada1 gün mutlaka etüt almalarını sağlıyoruz. sonrasın da sayısal, sözel ve denk ağırlık sınıfları oluşturuluyor ve öğrencilere konu anlatımları yapılıyor. Konu bitiminde tarama testi verilerek konunun pekişmesi sağlanıyor. Yanlış yapılan ve anlaşılmayan konular için hatıranda dönüt veriliyor. Tam öğrenme modeli kullanılarak en az %70-75 başarı hedefleniyor. Öğrencilerin başarılı olmaları için ders haricinde öğrencilere rehberlik hizmetleri verilerek İmtihan kaygıları ve stresleriyle kafa edebilmeleri için etkinlikler düzenlenmektedir. Piknik, sinema ve tiyatro gibi etkinlikler düzenlenerek öğrencilerin sosyalleşerek İmtihan stresinden uzaklaşmaları sağlanır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir